Nacht van de Sociologie

Afgelopen vrijdag heeft de Nacht van de Sociologie plaatsgevonden. In het stadslab in Groningen konden Sociëtasleden, alumni, docenten en andere geïnteresseerden genieten van een avondvullend programma met sociologische lezingen, cabaret, een loterij en leuke muziek. Het thema van deze editie was ‘Grenzen: zeg maar niets’. De eerste lezing van de avond werd gegeven door Ruben Gowricharn, hoogleraar sociologie en schrijver. Hij heeft gesproken over burgerschap en culturele normbeelden met betrekking tot burgers en instituties. Het tweede spreekmoment was voor Edino van Dorsten. Hij vertelde over zijn verleden en over identiteit tijdens en na zijn jeugd. Tot slot werd er een lezing gegeven door Karlijn Roux. Zij sprak over haar boek ‘in verwarde staat’ en legde naar aanleiding hiervan meer uit over verwarde personen en de grens tussen ‘normaal’ en ‘abnormaal’. Na de lezingen was het de beurt aan Boban Braspenning, de winnaar van het Groninger Studenten Cabaret Festival. Hij gaf een ontzettend grappige voorstelling over woningnood, economische ongelijkheid en het gedrag van vermogende mensen. Uiteindelijk werden er door de NachtCie leuke prijzen verloot en kwam de Nacht feestelijk tot een einde door de leuke nummers die de DJ draaide. Het was een ontzettend leuke, interessante en veelzijdige avond! We willen de NachtCie bedanken voor de goede organisatie.